Indywidualne wkładki na płaskostopie Kraków

Doskwierają Ci bóle stóp od strony podeszwowej? Odczuwasz pieczenie w przodostopiu i robią Ci się odciski? To charakterystyczne objawy płaskostopia poprzecznego. Jeżeli natomiast cierpisz z powodu obolałych łydek, bolą Cię kolana i stawy skokowe to możesz mieć płaskostopie podłużne. Te dolegliwości to nic niezwykłego w społeczeństwach wysokorozwiniętych. Każdego dnia chodzimy po twardych nawierzchniach, często w niewygodnym obuwiu, do tego dochodzi nadwaga – to gotowy przepis na deformacje stóp.

Czy wiedziałeś, że wkładki na płaskostopie są najczęściej kupowanymi wkładkami ortopedycznymi na świecie? To skutek właśnie tych czynników, o których wspomnieliśmy w poprzednim zdaniu. Pogłębiające się płaskostopie prowadzi nie tylko do nasilających się dolegliwości bólowych w obrębie stóp, ale także stawów skokowych i kolanowych. Jeżeli chcesz zahamować rozwój płaskostopia i poprawić komfort poruszania się to pomyśl o indywidualnych wkładkach ortopedycznych na płaskostopie. Kraków, Kapelanka 13A – to pod tym adresem mieści się nasza pracownia wkładek, to tu każdego miesiąca wykonujemy wkładki ortopedyczne dla pacjentów z płaskostopie poprzecznym, podłużnym, haluksami i innymi deformacjami stóp.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne

Wkładki na płaskostopie poprzeczne najczęściej wykonuje się dla osób dorosłych, u których doszło do wypłaszczenia łuku poprzecznego stopy. Już tłumaczymy co to dokładnie znaczy. Stopa zamiast opierać się tylko na pięcie oraz I i V głowie kości śródstopia opiera się na pięcie oraz całym przodostopiu. Skutek? Dolegliwości bólowe przodostopia, pieczenie, nawracające modzele. Jeżeli nie zahamuje się rozwoju płaskostopia poprzecznego to z czasem może dojść do rozwoju haluksów, czy też „palców młotkowatych”. Są to zmiany nieodwracalne, a leczenie operacyjne rzadko kiedy kończy się pełnym sukcesem. W związku z powyższym najlepszym rozwiązaniem są indywidualne wkładki na płaskostopie poprzeczne, które dają lepsze efekty niż ćwiczenia. W końcu we wkładkach chodzimy dajmy na to kilka godzin dziennie – jest to nieporównywalnie lepsza korekcja niż 15-20 minut ćwiczeń w ciągu dnia. Wkładki na płaskostopie poprzeczne mają na celu podniesienie łuku poprzecznego stopy w taki sposób, by stopa opierała się na pięcie oraz I i V głowie kości śródstopia. Takie wkładki ortopedyczne polecane są osobom nie tylko z płaskostopiem poprzecznym, ale również za haluksami. Każde wymodelowanie wkładek powinno być poprzedzone badaniem podoskopowym.

Wkładki na płaskostopie podłużne

Wkładki na płaskostopie podłużne polecane są tym pacjentom, u których doszło do obniżenia się łuku przyśrodkowego. Skutkiem jest spłaszczona stopa od strony podeszwowej, a to z kolei wpływa na ustawienie stawów skokowych, kolan, które nie mają odpowiedniego podparcia „idą” do środka, tzw. koślawość. Jeżeli problem nie zostanie zahamowany to z czasem może dojść poważnych problemów z biodrami i miednicą, a nawet kręgosłupem. Pacjenci z płaskostopiem podłużnym skarżą się często na stany zapalne torebek stawowych, czy też więzadeł stawowych, miewają też kłopoty ze ścięgnem Achillesa. Płaskostopie podłużne może znacząco wpływać na pogorszenie jakości poruszania się, dlatego tak ważne jest, by podjąć leczenie już we wczesnym stadium, gdy deformację da się nie tylko zahamować, ale i wycofać (w przypadku dzieci i młodzieży w wieku szkolnym). Im człowiek starszy, tym deformacje bardziej się utrwalają. Jak więc leczyć płaskostopie podłużne? Podobnie jak w przypadku płaskostopia poprzecznego również i w tej sytuacji najlepszym, nieinwazyjnym rozwiązaniem terapeutycznym są wkładki ortopedyczne. Muszą to być jednak wkładki konkretnie pod stopy pacjenta, a więc wkładki ortopedyczne modelowane indywidualnie, a nie takie ze sklepu, zrobione na bazie jednego szablonu i różniące się tylko rozmiarem.

Zadzwoń i umów się na wizytę teraz! +48 501 89 49 89

Zalety indywidualnych wkładek ortopedycznych Formthotics

Modelując od wielu lat wkładki ortopedyczne dla pacjentów mamy rozeznanie na rynku producentów wkładek indywidualnych i wiemy jakie są najwygodniejsze, a równocześnie dają bardzo dobrą korekcję. Jednym słowem takie, w których chodzi się z przyjemnością, a nie z przymusu – są to wkładki Formthotics i na takich wkładkach pracujemy w naszym gabinecie. Można je szybko wymodelować, a co jeszcze ważniejsze można je przemodelować nawet po kilku miesiącach, dzięki czemu proces korekcji jest skuteczniejszy i bardziej ekonomiczny dla pacjenta, ponieważ nie musi kupować nowych wkładek. Ponadto, wkładki Formthotics są cienkie, lekkie przez co praktycznie nie czuć ich w butach. Jeżeli masz problem z kolanami lub biodrami to dobra wiadomość jest taka, że te wkładki bardzo dobrze minimalizują skutki wstrząsów, podczas chodzenia, czy biegania.

Wizyta w pracowni ortopedycznej

Podsumowując, jeżeli podejrzewasz, że masz płaskostopie poprzeczne lub podłużne to umów się do nas na wizytę podczas której zrobimy badanie komputerowe stóp na precyzyjnej macie podiometrycznej. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to na tej samej wizycie wymodelujemy również indywidualne wkładki ortopedyczne, wszystko w około pół godziny. Na wizytę przyjdź w pełnym obuwiu lub zabierz je ze sobą. Nie wykonujemy wkładek do sandałów, ani klapek. Do zobaczenia!

Umów się na wizytę już teraz!

Kapelanka 13A | 30-347 Kraków
Pon-Pt 08.00 – 20.00 ; Sb 9:00 - 14:00 (konieczne umówienie wizyty)
© 2024 All rights reserved by Wkładki ortopedyczne - Kraków | Polityka prywatności
Zadzwoń Umów wizytę