Dla pacjenta

Zalety indywidualnych wkładek ortopedycznych

Modelowane przez nas indywidualne wkładki ortopedyczne optymalizują biomechanikę stóp, poprawiają komfort chodzenia i biegania, znacznie zmniejszają dolegliwości bólowe. Dzięki tym wkładkom poprawisz codzienną jakość życia, a najlepsze jest to, że wystarczy nosić je w butach, tylko tyle – resztę „pracy” wykonają za Ciebie wkładki. Sprawdź, jakie jeszcze zalety mają nasze indywidualne wkładki ortopedyczne:

WAŻNE: Nie ma możliwości używania wkładek w japonkach, klapkach i sandałach. By wkładki ortopedyczne spełniały swoją funkcję konieczne jest chodzenie w pełnym obuwiu. Również przy ich modelowaniu potrzebne są pełne buty – prosimy o tym pamiętać.

Wkładki ortopedyczne dla dzieci i dorosłych

W naszej pracowni modelujemy wkładki ortopedyczne dla dzieci i dorosłych. Nie zgadzamy się z twierdzeniem, że tylko u małych pacjentów noszenie wkładek ma sens. U dzieci wkładki ortopedyczne są w stanie nie tylko zahamować deformacje, ale je także wycofać. U dorosłych można tylko zahamować zmiany, ale nie wolno zapominać o poprawie komfortu podczas chodzenia, zmniejszeniu dolegliwości bólowych, lepszej stabilizacji stawów skokowych i kolan – to wszystko też stanowi wartość dodaną, o której nie wolno zapominać. Oczywiście, im wcześniej rozpocznie się korygowanie wad, tym większa szansa na naprawdę dobre efekty. Im starszy pacjent, tym mniejsze pole manewru przy korekcji.

Serwis indywidualnych wkładek ortopedycznych

Korekcja wad to proces, który wymaga czasu, dlatego każde wkładki ortopedyczne powinny być modyfikowalne. Jeżeli nie są to co kilka miesięcy trzeba zrobić nowe, do aktualnego stanu stóp. Dzięki temu korekcja będzie postępować, a jej efekty będą o wiele lepsze. Nasze wkładki ortopedyczne można nie tylko modyfikować, ale również serwisować. Podczas wizyty kontrolnej wykonujemy ponownie badanie komputerowe i sprawdzamy, ile udało się „wypracować” od ostatniej wizyty. Następnie wymieniamy we wkładkach zużyte elementy, wkładkę oczyszczamy i ponownie ją modelujemy. Taki zabieg nie tylko jest korzystny dla procesu korekcji, ale też znacznie wydłuża żywotność wkładek. Jest to również rozwiązanie znacznie bardziej korzystne dla pacjenta od strony finansowej, niż kupno nowej pary wkładek ortopedycznych.

Umów się na wizytę już teraz!

Szlak 12 | 31-158 Kraków
Pn-Pt 09.00 – 20.00
© 2023 All rights reserved by Wkładki ortopedyczne - Kraków | Polityka prywatności
Zadzwoń Umów wizytę