Dla pacjenta

Zalety indywidualnych wkładek ortopedycznych

Modelowane przez nas indywidualne wkładki ortopedyczne optymalizują biomechanikę stóp, poprawiają komfort chodzenia i biegania, znacznie zmniejszają dolegliwości bólowe. Dzięki tym wkładkom poprawisz codzienną jakość życia, a najlepsze jest to, że wystarczy nosić je w butach, tylko tyle – resztę „pracy” wykonają za Ciebie wkładki. Sprawdź, jakie jeszcze zalety mają nasze indywidualne wkładki ortopedyczne:

wkladki-ortopedyczne-3d-krakow

 

WAŻNE: Nie ma możliwości używania wkładek w japonkach, klapkach i sandałach. By wkładki ortopedyczne spełniały swoją funkcję konieczne jest chodzenie w pełnym obuwiu. Również przy ich modelowaniu potrzebne są pełne buty – prosimy o tym pamiętać.

Wkładki ortopedyczne dla dzieci i dorosłych

W naszej pracowni modelujemy wkładki ortopedyczne dla dzieci i dorosłych. Nie zgadzamy się z twierdzeniem, że tylko u małych pacjentów noszenie wkładek ma sens. U dzieci wkładki ortopedyczne są w stanie nie tylko zahamować deformacje, ale je także wycofać. U dorosłych można tylko zahamować zmiany, ale nie wolno zapominać o poprawie komfortu podczas chodzenia, zmniejszeniu dolegliwości bólowych, lepszej stabilizacji stawów skokowych i kolan – to wszystko też stanowi wartość dodaną, o której nie wolno zapominać. Oczywiście, im wcześniej rozpocznie się korygowanie wad, tym większa szansa na naprawdę dobre efekty. Im starszy pacjent, tym mniejsze pole manewru przy korekcji. Naszym flagowym produktem są wkładki ortopedyczne wykonane w technologii 3D. Są one idealnie dopasowane do stóp pacjenta, a trwałością przewyższają prawdopodobnie wszystkie inne na rynku.

wkładki termoplastyczne

Serwis termoplastycznych wkładek ortopedycznych

Korekcja wad to proces, który wymaga czasu, dlatego w naszej ofercie posiadamy też wkładki ortopedyczne, które są modyfikowalne. Wkładki termoplastyczne polecamy szczególnie dzieciom, u których można osiągnąć najlepsze efekty korekcyjne. Nasze wkładki ortopedyczne wykonane z materiału termoformowalnego można nie tylko modyfikować, ale również serwisować. Podczas wizyty kontrolnej wykonujemy ponownie badanie komputerowe i sprawdzamy, ile udało się „wypracować” od ostatniej wizyty. Następnie wymieniamy we wkładkach zużyte elementy, wkładkę oczyszczamy i ponownie ją modelujemy. Taki zabieg nie tylko jest korzystny dla procesu korekcji, ale też znacznie wydłuża żywotność wkładek. Jest to również rozwiązanie bardziej korzystne od strony finansowej, niż kupno nowej pary wkładek ortopedycznych dla dziecka, co pół roku.

Umów się na wizytę już teraz!

Kapelanka 13A | 30-347 Kraków
Pon-Pt 08.00 – 20.00 ; Sb 9:00 - 14:00 (konieczne umówienie wizyty)
© 2024 All rights reserved by Wkładki ortopedyczne - Kraków | Polityka prywatności
Zadzwoń Umów wizytę