Wkładki ortopedyczne 3D – idealne dopasowanie, perfekcyjna korekcja

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że nadeszła nowa era wkładek ortopedycznych – to era wkładek 3D. Po twardych wkładkach, które powlekało się skórą mieliśmy czas wkładek termoplastycznych, gotowych często w ciągu godziny, a niekiedy technologia pozwalała wymodelować takie wkładki ortopedyczne w 30 minut! Nadal takie wkładki są na rynku, przyzwoicie się sprzedają, jednak nie są to wkładki w pełni dopasowane do stóp pacjenta. Modeluje się je z gotowych matryc i uzupełnia o elementy korekcyjne. Ma to swoje plusy, bo takie wkładki można przemodelować, co jest przydatne w przypadku dzieci i młodzieży, u których to można skorygować deformacje stóp. Nie ma jednak większego sensu w przypadku dorosłych. Tym bardziej, że elementy korekcyjne żeby były modyfikowalne nie mogą być integralną częścią wkładki, dlatego osadza się je na kleju, który często na skutek wilgoci w bucie słabnie i elementy korekcyjne przesuwają się, czy wręcz odklejają. W przypadku wkładek ortopedycznych 3D takiego problemu nie ma, cała wkładka od A do Z jest z jednego kawałka materiału, odpowiednio ukształtowanego na bazie modelu 3D i wydrukowanego przez specjalną drukarkę 3D do wkładek. W obecnym, dynamicznym świecie, dbanie o zdrowie i komfort staje się priorytetem dla wielu osób. Wkładki ortopedyczne 3D to bez wątpienia jedna z głównych propozycji, dla ludzi którym zależy nie tylko na wygodzie, ale i na najlepszym rozwiązaniu w leczeniu zachowawczym stóp i związanych z nimi dolegliwościami.

Wkładki ortopedyczne 3D przywracają prawidłową biomechanikę

Wkładki ortopedyczne 3D to wyjątkowy wynalazek, który łączy w sobie zaawansowaną technologię, wysokiej jakości materiały oraz indywidualne podejście do problemu pacjenta. Wydrukowane przy użyciu technologii druku 3D, wkładki te są zaprojektowane z uwzględnieniem dokładnych pomiarów i analizy biomechanicznej stóp. Dzięki temu wkładki ortopedyczne 3D mogą skutecznie korygować wady postawy oraz problemy związane z układem mięśniowo-szkieletowym. U dzieci regularnie noszone wkładki ortopedyczne 3D są oczywiście w stanie nie tylko zahamować deformacje w obrębie stóp, ale również je wycofać! Płaskostopie poprzeczne, płaskostopie podłużne, koślawość stawów skokowych to niebezpieczne deformacje, które nie leczone mogą mieć wpływ na postawę człowieka, prowadzić do nawracających kontuzji, powodować bóle napięciowe itp. Nie od dziś wiadomo, że prawidłowa stopa powinna mieć 3 punkty podparcia, na pierwszej i piątej głowie kości śródstopia oraz na pięcie. Gdy tak nie jest zaczynają się pojawiać dolegliwości. Wkładki ortopedyczne 3D to precyzyjne rozwiązanie, które przywróci prawidłową biomechanikę Twoich stóp. Poprawi ogólną równowagę ciała i doda tak bardzo potrzebnej amortyzacji, odciążającej stawy.

Zanim dostaniesz wkładki 3D trzeba dokładnie zbadać stopy i stawy skokowe

Nie ma możliwości wykonania indywidualnych wkładek ortopedycznych 3D bez precyzyjnego badania komputerowego stóp. Takie badanie wykonuje się na ogół 3-etapowo. Najpierw na specjalnej platformie podobarycznej przeprowadza się badanie statyczne stóp, które sprawdza rozkład nacisków na podłoże gdy się stoi. Dalej jest analiza chodu, czyli badanie dynamiczne, które określa dokładnie, których miejscach stopa jest przeciążona, a w których jest nie dociążona podczas chodzenia. Na tym jednak badanie stóp się nie kończy. Do tego, żeby powstał model 3D wkładek, na podstawie którego później drukarka stworzy od zera indywidualne wkładki ortopedyczne trzeba jeszcze zrobić odcisk w poduszce powietrznej i go zeskanować. Trwa to dosłownie kilkadziesiąt sekund ale jest nieodzownym elementem całego procesu. Dopiero mając wykonaną diagnostykę stóp można zająć się projektowaniem wkładek 3D i w dalszej kolejności ich wydrukowaniem. Te zaawansowane narzędzia diagnostyczne otwierają przed nami nową erę, oferując precyzyjne informacje, które mają ogromne znaczenie dla zdrowia i komfortu. Dawniej, tradycyjne metody pomiaru i analizy stóp często były ograniczone i nieprecyzyjne. Dzięki nowoczesnej technologii skanowania 3D, specjaliści są w stanie dokładnie zobrazować każdy niuans stopy, co umożliwia indywidualne podejście do diagnostyki i leczenia. Nie ma wątpliwości, że badanie stóp 3D będzie w ciągu kilku najbliższych lat standardem w dobrych ośrodkach medycznych.

Wkładki ortopedyczne 3D profilaktycznie lub terapeutycznie

Wkładki ortopedyczne 3D nie tylko pomagają w leczeniu już istniejących problemów ze stopami czy układem ruchu, ale mogą również pełnić rolę w profilaktyce. Wczesne wykrycie wad postawy czy dysfunkcji stóp może zapobiec poważniejszym schorzeniom w przyszłości. Dlatego coraz więcej specjalistów zaleca stosowanie wkładek ortopedycznych 3D jako części planu profilaktycznego dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych prowadzących aktywny tryb życia. Nikt nie powiedział, że muszą cię boleć stopy lub stawy kolanowe, dopiero wtedy będziesz mógł zacząć nosić wkładki ortopedyczne. Nie, nic z tych rzeczy. Wkładki ortopedyczne 3D, a więc wkładki których celem jest korekcja tych deformacji i zaburzeń w obrębie biomechaniki powinny być traktowane jako indywidualna pomoc. Tak jak chociażby traktowana jest aparat na zęby, nosi się go po to, żeby mieć zdrowe, proste uzębienie, nawet wtedy gdy nie trzeba dużo korygować u ortodonty. Kluczowa jest tu świadomość pacjenta, noszę aparat na zęby bo chcę mieć piękny, zdrowy uśmiech i prawidłowy zgryz. Tak samo w przypadku wkładek ortopedycznych 3D, wcale nie trzeba mieć dużych deformacji by chodzić w indywidualnie wykonanych wkładkach. Po prostu zapobiegamy problemowi w zarodku, zamiast mierzyć się z nim, gdy jest on naprawdę duży.

Indywidualne wkładki ortopedyczne 3D dla optymalnych efektów

Kluczowym elementem, który wyróżnia wkładki ortopedyczne 3D, jest ich indywidualne dopasowanie. Każda stopa jest inna, nie ma dwóch takich samych stóp na świecie, dlatego też gotowe wkładki przeważnie nie spełniają oczekiwań pacjentów i stanowią jedynie alibi w stylu: mam już wkładki ortopedyczne, tak jak zalecał lekarz specjalista, kupiłem korzystnie w sklepie z butami. Takie podejście to błąd, zwłaszcza w przypadku osób, które mają duże deformacje stóp i związane z nimi dolegliwości. Gotowe wkładki nie dość, że się nie sprawdzą to jeszcze mogą pogłębić problem. W przypadku dużej deformacji wkładki ortopedyczne 3D są koniecznością. Mówimy tu o rozwiązaniu, gdzie każda wkładka została osobno zaprojektowana na badanie wyników uzyskanego wcześniej badania i odciskowi 3D. Takie wkładki mają elementy korekcyjne w miejscach adekwatnych do tego co wyszło w trakcie badania komputerowego stóp, a nie od linijki, od szablonu z taśmy w fabryce. Dzięki zaawansowanej technologii skanowania i modelowania 3D, specjalista jest w stanie stworzyć wkładki ortopedyczne 3D idealnie dopasowane do stóp pacjenta i problemu z którym przyszedł do gabinetu. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje optymalną efektywność terapeutyczną oraz maksymalny komfort noszenia, nawet gdy trzeba chodzić każdego dnia przez wiele godzin.

Komfort i funkcjonalność codziennego użytkowania

Wkładki ortopedyczne 3D to nie tylko skuteczne narzędzie terapeutyczne, ale także produkt, który ma sprostać wymaganiom codziennego użytkowania. Dzięki zaawansowanym materiałom, zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz dokładnemu dopasowaniu, wkładki te są wyjątkowo komfortowe, nawet gdy używasz ich przez wiele godzin, każdego dnia. Można je nosić w różnego rodzaju obuwiu, zaczynając od butów sportowych, poprzez rozmaite sneakersy, a na butach wizytowych kończąc. Panie będą zadowolone na pewno gdy się dowiedzą, że wkładki ortopedyczne 3D z powodzeniem można nosić w przypadku botków czy kozaków. Wkładki wydrukowane w technologii 3D doskonale sprawdzają się nie tylko podczas codziennego chodzenia, ale też w przypadku pracy stojącej, gdy przez wiele godzin trzeba stać np. w sklepie, czy w zakładzie. Indywidualne wkładki ortopedyczne 3D świetnie spisują się także u sportowców, nawet tych profesjonalnych. Są wygodne, świetnie stabilizują stopy i odciążają stawy, a przy tym są niezwykle wytrzymałe. To legalny doping dla stóp, który otwiera drogę zarówno zawodowcom, jak i amatorom do osiągania jeszcze lepszych wyników. Wkładki ortopedyczne 3D to produkt, który zadowoli nawet najbardziej wymagających. Przekonaj się, że nie ma nic lepszego dla twoich stóp, zaufaj specjalistom, którzy każdego miesiąca obsługują kilkuset pacjentów z całej Polski.

Wkładki ortopedyczne 3D dla dzieci

Wkładki ortopedyczne 3D wykonuje się nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Są dostępne w różnych wersjach, dostosowanych do wieku i potrzeb dziecka. Wkładki dla dzieci młodszych mogą się różnić od tych przeznaczonych dla nastolatków, biorąc pod uwagę specyficzne cechy rozwojowe i wymagania poszczególnych grup wiekowych. Dla dzieci w wieku przedszkolnym, wkładki ortopedyczne często mają charakter stricte korekcyjny, bo im młodsze dziecko tym lepszy efekt terapeutyczny można uzyskać. Niekiedy u najmłodszych u których nie ma dużych wad nosi się wkładki ortopedyczne po to by zapobiegać potencjalnym wadom postawy. Profilaktyka wśród dzieci jest niezwykle istotna. W przypadku starszych dzieci, wkładki ortopedyczne 3D mogą mieć na celu nie tylko korekcję, ale i wsparcie w aktywnościach sportowych czy utrzymaniu stabilności w okresie intensywnego wzrostu. Oczywiście warto powierzyć wykonanie indywidualnych wkładek specjalistom w tej dziedzinie. Sama wizyta u ortopedy i kupno gotowych wkładek ortopedycznych dla dziecka to za mało, przeważnie to nie rozwiązuje problemu, a może go wręcz pogłębić jak wkładki zostaną w sklepie źle dobrane. Już wspominaliśmy, że każda stopa jest inna więc i wkładki powinny być wykonane indywidualnie pod każdą ze stóp. Należy pamiętać, że opanowanie problemu deformacji stóp w dzieciństwie zapobiegnie poważniejszym problemom nie tylko ze stopami ale i ogólnie z postawą w dorosłym życiu. Zaniedbania w tym zakresie niestety bardzo często mają swoje poważne konsekwencje w przyszłości, a tego radzimy za wszelką cenę unikać.

Umów się na wizytę już teraz!

Kapelanka 13A | 30-347 Kraków
Pon-Pt 08.00 – 20.00 ; Sb 9:00 - 14:00 (konieczne umówienie wizyty)
© 2024 All rights reserved by Wkładki ortopedyczne - Kraków | Polityka prywatności
Zadzwoń Umów wizytę